Hasík

Středočeský kraj je od roku 2010 zapojen preventivního programu pro žáky ZŠ - Hasík.

Program je určen pro žáky 2. a 6. tříd základních škol a provádí je tím nejdůležitějším z požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Výuka probíhá formou tzv. interaktivního semináře; děti jsou aktivně zapojeny do výuky, nenudí se v lavicích.

Při výkladu se klade důraz na názornost a hravost. Výrazně je využíván počítač pro projekci ilustrací. Žák projde v jednom ročníku dvěma návštěvami hasičů ve škole a jednou návštěvou hasičské zbrojnice/stanice.

Program má akreditaci MŠMT a v našem regionu jej zaštiťuje Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Zkontaktujte nás
Na Příbramsku v současné době působí čtyři vyškolení instruktoři tohoto programu. Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory společně s Hasičským záchranným sborem v Dobříši jsou tak pilotními organizacemi v tomto regionu.
Kdykoliv napište na e-mail hasici@brezove-hory.cz a můžeme domluvit návštěvu hasičů i na vaší škole. Po domluvě můžeme připravit program i pro žáky mateřských škol.

Více o programu

Program vede občanské sdružení Citadela Bruntál a na www.hasik.cz dává k dispozici vyčerpávající množství materiálů k nahlédnutí.

Zapojené školy

Z příbramských škol je aktuálně zapojena do programu Základní škola Příbram - Březové Hory.

Celkem: 381975